Erdoğan: Bu CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa Gemlik’te seçim çalışmaları kapsamında halka hitap etti. Erdoğan, gençler bak evliliğe karşı durmak yok. Siz bu LGBT-İ’cilere bakmayın. Bu CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci. Evelallah Cumhur İttifakı kutsal ailesiyle bu yolda yürüyor” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Daha evvel esnaflarımızın bir kısmına vergi muafiyeti getirmiştik. Meskenlerde imal ettikleri eserleri konutlarda ve birtakım platformlarda satanları vergi muafiyetine alıyor, sonu da 320 bin liradan 700 bin liraya çıkarıyoruz.

Berber, terzi, bakkal, manav, kasap, taksici üzere esnaflarımızdan gelir vergisi almayarak dünyada eşi gibisi olmayan bir düzenleme yapmıştık. Halihazırda 837 bin esnafımız hem gelir vergisi muafiyetinden yararlanıyor hem de KDV ödemiyor. Bu yıl kolay yola tabi olma hadlerini yine düzenledik. Gerçek adaba geçmesi gereken esnafımızın kolay yoldan yararlanmasını sağlıyoruz. 80 bin pazarcı esnafımızın çıkarlarını da bu istisna uygulamasına dahil ediyoruz.

Şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, midibüs, otobüs, cazibeli işletmeciliği, kamyonla ticari yük nakliyatı yapan esnafımız tıpkı cins aracını yenilerken ÖTV ödemeyecek. Yeni Meclis açıldığında birinci düzenleme bu olacak.”

Evliliğe teşvik kredisi vereceklerini söyleyen Erdoğan, “Gençler bak evliliğe karşı durmak yok. Siz bu LGBT-İ’cilere bakmayın. Bu CHP LGBT’ci, İYİ Parti LGBT’ci, HDP LGBT’ci. Evelallah Cumhur İttifakı kutsal ailesiyle bu yolda yürüyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir