Fenerbahçe’den savunmaya bir hamle daha! Yeni transfer Djiku’nun takım arkadaşı…

Yaz transfer periyoduna süratli bir giriş yapan Fenerbahçe’de takım çalışmaları birebir formda yüksek tempo devam ediyor. Sarı-Lacivertliler’de gündem savunmaya yapılacak yeni destek…

Bir isim daha

Ryan Kent, Edin Dzeko, Umut Nayir, Sebastian Szymanski üzere kıymetli yıldızları takımına katan Fenerbahçe, savunma çizgisine da Alexander Djiku transferini gerçekleştirmişti.

Sarı-Lacivertliler, savunma çizgisine kesinlikle bir destek daha yapmak istiyor. Bu doğrultuda listenin üst sıralarında yer alan Rodrigo Becao konusunda şu ana kadar olumlu geri dönüş sağlanamadı.

Gözler Becao’daydı

Sarı-Lacivertliler’in savunma için 1 numaralı adayı Rodrigo Becao’ydu. Lakin Udinese’nin daima fiyat yükseltmesi nedeniyle rota Alexander Djiku’ya çevrilmişti. Fenerbahçe, Djiku’yu transfer etse de Rodrigo Becao’dan da vazgeçmiş değil.

Yönetim, Becao transferi için tüm kaideleri zorluyor ancak buna karşın Udinese’den şimdi olumlu bir geri dönüş alınamaması farklı isimlere yönelinmesine neden oldu.

Diallo iddiası

Fenerbahçe’yle ilgili çabucak her gün yeni bir transfer argümanı ortaya atılıyor. Son olarak Fransız basını, PSG forması giyen Abdou Diallo’nun Sarı-Lacivertliler’in gündeminde olduğunu yazdı.

27 yaşındaki savunmacı geçen dönemi Leipzig’de kiralık olarak geçirmiş ve PSG’ye geri dönmüştü. Fenerbahçe’nin, 1 yıl kontratı kalan solak stoper için 4 milyon Euro’yu gözden çıkardığı tez edildi.

Djiku’nun grup arkadaşının peşinde

Fenerbahçe, Alexander Djiku’yla savunma sınırına birinci takviyeyi yaptı.

Ancak bir stoper daha transfer etmek isteyen idare, Rodrigo Becao için tüm kaideleri zorladı. Buna karşın Udinese ile yapılan pazarlıklarda ilerleme sağlanamayınca, rota Mohammed Salisu’ya çevrildi.

Premier Lig’den düşen Southampton’da misyon yapan 24 yaşındaki stoper ekipten ayrılmak istiyor ve 1 yıllık kontratı kaldı. Fenerbahçe, hem Southampton’ın hem de Göztepe’nin sahibi olan iş adamı Rasmus Ankersen’e birinci teklifi iletti. Sarı-Lacivertliler masaya 6.5 milyon Euro’luk teklifle oturdu.

Yönetim, geçtiğimiz dönemi Göztepe’de kiralık geçiren 19 yaşındaki Buyruk Ortakaya’yı, bu transfer kapsamında yine İzmir takımına kiralama teklifini de bu mutabakata dahil edebilir.

Fanatik’in haberine nazaran; Fenerbahçe, Mohammed Salisu ile de görüşmelere başladı. Yıldız futbolcunun Gana Ulusal Takımı’ndan arkadaşı Alexander Djiku’nun transfer edilmiş olması, Salisu’nun ikna edilmesine değerli bir etken olabilir. Djiku’nun arkadaşıyla şahsen görüşme yapması da olası.

Real Madrid takipteydi

Southampton, bir periyot Real Madrid’in de takip ettiği 24 yaşındaki stoper için 2020’de Valladolid’e 12 milyon Euro ödemişti. Salisu’nun kontratında son döneme girmesi ve İngiliz takımının ligden düşmesi, Ganalı oyuncuyu ‘fırsat transferi’ haline getirdi.

Başarılı savunmacıya öteki gruplardan ilgi olsa da şimdi Fenerbahçe dışında hiçbir kadronun teklif yapmadığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir