Meral Akşener: Bir ayda 100 bin öğretmen atayacağız

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin Balıkesir’de düzenlediği mitingte konuştu. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi hakkındaki sözleri için, “Sen nasıl bu türlü bir palavra söylüyorsun? O palavralar Osmanlı tokadı üzere sandıkta yansıyacak” dedi

Akşener, “yuh” diyen seçmenlere de, “Arkadaşlar biz yuh demeyiz, biz gereğini yaparız” cevabını verdi.

Akşener’in konuşmasından başlıklar şöyle:

BAŞBAKANLIK ÜCRETSİZ OLMAZ: Bir oyunuz Kemal’e, bir oyunuz da Meral’e. Meral derken neyi kast ettim, ÂLÂ Parti’ye bir oyunuz. YETERLİ Parti’ye oylarınızı istiyorum, Allah var başbakan olmayı çok istiyorum lakin bedavadan olmaz, İYİ Parti’yi birinci parti yaparsınız olur. Rastgele bir şahısla, kümeyle, kümelerle pazarlık ederek yapabilecek bir tip değilim, beni tanıyorsunuz. Helal oylarınızla elbette başbakan olmak istiyorum. 14 Mayıs’ta çok kıymetli bir seçime gidiyoruz. Bir tarafta bir haftada 36 bin imza atmak zorunda olan, her şeyi iki dudağının ortasına bağlamış tek adam sistemi, ucube sistem; başka tarafta ise demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü uygulamaya kelam veren ve bunun ardında duracak Millet İttifakı var.

TARZAN ZORDA: Bir tarafta şu meydanlara çıkıp hiç utanmadan palavra söylemeyi, iftira atmayı beceri haline getirmiş Recep Bey; 31 Mart’ta cümlemize terörist demişlerdi hatırlayın. Bu iftiraların manası ne biliyor musunuz, Tarzan zorda. En son söylediği şu. Sayın Kılıçdaroğlu duruyor, ben de onun yanında duruyorum, Kılıçdaroğlu da bana dönüyor diyor ki ‘Abdullah Öcalan’ı çıkarmamız lazım’ ben de başımı sallıyorum. Oscar ödüllü bir tiyatro yapıtı, palavra eseri!

ÖNCE AYNAYA BAK: Bu türlü bir palavra olabilir mi? Evvel aynaya bak saygıdeğer. Senin sol elinde PKK var, sağ elinde Hizbullah var! Sol elinde bebek katili var, sağ elinde Gaffar Okkan’ın katilleri var. Terör örgütleriyle sen el elesin. Ancak bunlar birinci palavraları değil. 31 Mart’ta yaptığınız üzere hızlarına oylarınızla Osmanlı tokadı üzere yansıyacak. Çok uzun vakittir aziz milletimiz yalnızca ve yalnızca bu arkadaşların gözünde maraba oldunuz.

HANİ FATURALARI PKK’LILAR GETİRECEKTİ? Birbirimize düşürülüp, iftiralarla, şapkalarını sallayıp, ceketlerini asıp oy aldılar. Lakin artık 31 Mart seçimlerinden sonra her şey değişti. Bu ortada bugün Mansur Yavaş Bey ile gelecektir buraya, onun da çok selamları var size. Hatırlayın, Mansur Bey seçildiği takdirde Ankara’nın o faturaları PKK’lılar getirecekti hani, getir mi? DHKP-C’liler okuyacaktı faturaları… Bu türlü bir şey oldu mu olmadı? Balıkesir bir tarım şehri. Mansur Bey, Ankara’nın çiftçisine 4,5 milyar TL para kazandırdı. Çünkü Mansur Bey çalmadı, çaldırmadı, adam kayırmadı, akrabalarını korumadı. Milletin parasını millete tekrar iade etti. Hizmet olarak götürdü. Dinozor meraklısı bir arkadaş var Ankara’da, niçin dinozora takık? Tam 801 milyon dolar para harcamışlar o parka. Garibim dinozorlardan teller çıkmış. 16 milyar lirayı harcamışlar, üç kişi almış. 16 milyar lira Ankara’ya harcanmış olsaydı Ankara ne olurdu? Ya da Balıkesir’de? Genç çocuklarımızın KYK borçları ödense ne olurdu?

100 BİN ÖĞRETMEN ATAYACAĞIZ: Balıkesir’de, Ankara’da fabrikalar yapılsaydı ne olurdu? Balıkesir’de 50 bin insan kayıtlı işsiz. Utanın be utanın. Abdullah Öcalan’la akraba üzere olan sensin be! Bizim Mehmet diyorsun. Biz bu yün yumaklarına takılmayacağız. 15 Mayıs’ta inşallah İYİ Parti birinci parti, sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olduğu andan itibaren bir ay içerisinde 100 bin öğretmen atacağız. 15 Mayıs’ta inşallah İYİ Parti birinci parti, sayın Kılıçdaroğlu 13. Cumhurbaşkanı olduğu andan itibaren bir ay içerisinde 100 bin öğretmen atayacağız, derhal. Çiftçinin ektiği bütün eserlerin öncelikle taban fiyatını açıklayacağız. Bütün kredilerinizi tekrar yapılandırıyoruz. Diyelim ki çoban tuttunuz, çobanın SSK, Bağkur primi devlet olarak biz ödeyeceğiz. 3600 ek gösterge büyük bir haksızlık oldu, onları düzelteceğiz. 3600’ü sizden öğrenip ben söyledim. Seçime gidince gitti. EYT’de yapılan haksızlıkları düzelteceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NU ALKIŞLARLA MAKAMA OTURTACAĞIZ: Mülakatı kaldırıp bu üçkağıtlara son vereceğiz. Allah beni size karşı utandırmasın. En düşük emekli maaşı 7.500 lira oldu o da yeni yatacak. Bu ortada 5500 liraydı. Emekli maaşlarının artırılmasının sebebi biziz. En düşük emekli maaşını minimum fiyat düzeyine çıkaracağız, doğrusu budur. Staj mağdurlarının mağduriyetini gidereceğiz. Köy okullarını açacağız. Öğretmen, veteriner, ziraat mühendisi gidecek o köye. Havza bazlı tarım yapacak. Türkiye’yi bir hendek ülke yaptılar, Suriyeli kardeşlerimizin tamamı iki yıl içinde memleketlerine gidecek. 14 Mayıs akşamı Sayın Erdoğan ve arkadaşlarına teşekkür edip emekli edeceğiz. Sayın Kılıçdaroğlu’nu da makamına alkışlarla oturtacağız. Şayet benim partimi birinci parti çıkarırsanız elbette ki Başbakan olacağım. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir