Barış Yarkadaş’tan Fatih Altaylı’ya: Eskiden çok daha zeki biliyordum onu

Gazeteci Barış Yarkadaş, yazısında “Neredeyse ‘Bu mahkumiyet kararını İmamoğlu aldırdıdemeye getirdi” sözlerini kullanan HaberTürk müellifi Fatih Altaylı‘ya karşılık vererek, “Eskiden çok daha zeki biliyordum Fatih Altaylı’yı. Benimle ilgili yazdığı yazıyı okuyunca anladığım kadarıyla ya okuduklarını anlayamıyor ya da birileri onun kulağına bir şeyler üflüyor, onun üzerine yazıyor” dedi.

Yarkadaş, İmamoğlu hakkında verilen mahpus cezası kararının akabinde “İmamoğlu yakın etrafına 15 gün evvel ne dedi?” başlıklı bir yazı yazarak, ”Davadaki hukuksuzlukları kendi lehine bir propaganda materyali haline çevirirken, süreci de şahsen yönlendirmiştir. İmamoğlu, bu akıl dışı davanın adaylığı için kıymetli bir ‘’atlama taşı’’ olacağını gördüğü için yakın etrafına “Merak etmeyin, Aralık’ta cumhurbaşkanlığı adaylığının ibresi büsbütün bana dönecek’’ diyerek süreci yanlışsız okuduğunu göstermiştir. Yaklaşık 15 gün evvel söylenen bu kelam, mahkemenin kararıyla birlikte ete kemiğe bürünmüştür” sözlerini kullandı.

Fatih Altaylı köşesinde eleştirdi 

Barış Yarkadaş’ın kullandığı tabirleri köşesinde eleştiren Fatih Altaylı, “İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığının güçlendiği söylenmeye başlayınca, eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, yeniden İmamoğlu’na saldırdı.” tabirlerini kullandı. Altaylı, “Neredeyse ‘Bu mahkumiyet kararını İmamoğlu aldırdı’ demeye getirdi.” görüşünü savundu. 

Yarkadaş’tan karşılık geldi: Evvelce çok daha zeki biliyordum onu

Barış Yarkadaş TV100’deki “Sağlı Sollu” isimli programda Fatih Altaylı’ya cevap vererek şu açıklamayı yaptı: 

“Şu anda hala TT. Artık genel bir kıymetlendirme yapayım onu da söyleyeyim. Bilhassa de Fatih Altaylı dinlesin beni. Fatih Altaylı anladığım kadarıyla okuduklarını anlayamayacak bir dereceye gelmiş. Üzüldüm Fatih Altaylı ismine. Evvelden çok daha zeki biliyordum onu. Ama bugün benimle ilgili yazının okuyunca anladığım kadarıyla okuduklarını anlayamıyor, ya da birileri onun kulağına üflüyor o da bunun üzerine yazıyor”
 
 

TIKLAYIN – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!

TIKLAYIN – İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!

TIKLAYIN – Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

TIKLAYIN – İmamoğlu, Erdoğan’a yıllar evvelki kelamlarını hatırlattı, seçim konuşmasını tekrarladı: Benim hâlâ gençliğim var; İstanbul’da başardık, Türkiye’de de başaracağız, 2023’te her şey çok hoş olacak!

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu davası yorumu: Bu halde sonuçlanacağını iddia etmiyorduk, beraat bekliyordum

TIKLAYIN – Akşener, siyasi yasak ve mahpus cezası verilen Ekrem İmamoğlu ile fotoğrafını paylaştı: Kul kurar, baht gülermiş…

TIKLAYIN – Altılı Masa önderlerinden İmamoğlu’na takviye: “Kul kurar, baht gülermiş”

TIKLAYIN – İmamoğlu’na verilen mahpus cezası ve siyasi yasağa toplumsal medyada reaksiyon yağdı!

TIKLAYIN – Köşe müellifleri, İmamoğlu’na verilen mahpus ve siyaset yasağı cezasını nasıl yorumladı?

TIKLAYIN – Gazeteler Ekrem İmamoğlu’na verilen cezaları nasıl gördü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir